Kodu ostmine. Kuidas see toimub?

Arusaamine, et olete valmis ostma korteri või maja, on iseenesest oluline samm oma kodu soetamise teel. Järgmiseks tuleb kaaluda, kas teil on kinnisvara ostmiseks piisavalt vabu vahendeid. Kui on piisavalt, siis on suurepärane! See tähendab, et oskate oma sääste planeerida ja koguda. Kui ei ole, siis tuleb appi pangafinantseering.

Tavaliselt rahastab TBB pank kuni 80% ostetavast kinnisvarast ning KredExi käenduse või lisatagatise korral võib panga finantseering olla ka suurem.  Seetõttu tuleks veenduda, et omafinantseeringu tagamiseks oleks piisavalt raha. Tuletame meelde, et mida suurem on omafinantseeringu osakaal, seda väiksemad on tulevased laenukohustused.

Kasutage laenukalkulaatorit selleks, et arvutada ligikaudsed igakuised laenu tagasimaksed. See on vajalik selleks, et hinnata, kas suudate pere sissetulekust sellise summa eraldada. Arvestada tuleb ka kaasnevate kuludega, näiteks objekti hindamisakti tasu, lepingutasu,  notaritasu ja riigilõiv, ning  hüpoteegi seadmise ja kindlustamisega kaasnevad kulud. Kui kahtlete laenu summas, millega saad kodu valikul arvestada, võtke ühendust laenuhalduriga, et talle kõik oma küsimused esitada. TBB pank juhindub vastutustundliku laenamise põhimõtetest ning me hea meelega aitame kliendil määrata tema rahalistele võimalustele vastav finantskoormus, et vältida edaspidi raskusi laenu tagasimaksmisel.

Kõige meeldivam osa on tulevase korteri või maja otsimine. Varuge piisavalt aega, ning ärge kiirustage valikuga, juhindudes emotsioonidest ja esmamuljest. Uurige hoolikalt kõiki nüansse, kaaluge plusse ja miinuseid ning vajadusel konsulteerige spetsialistiga.

Lõpuks, kui valik on tehtud, täitke laenutaotlus. Enamasti küsib Pank ka lisadokumente, näiteks viimase 6 kuu sissetulekute kinnitust, ostetud objekti või tagatise hindamisakti. Kogutud info põhjal tehakse otsus laenu andmise kohta. Edasi lepitakse kokku laenulepingu tingimused ja leping allkirjastatakse.

Viimane etapp on notariaalne tehing, mille käigus sõlmitakse müügileping ja seatakse hüpoteek. Pärast seda laekub laenusumma Teie kontole, et edaspidi kanda see kinnisvaramüüja kontole üle.

Nüüd jääb üle vaid korteri, või maja üleandmise kuupäev kokku leppida ja võite asuda kolimiseks pakkima!