Panga üldinformatsioon

TBB pank asutati 1991. detsembris ja on hetkel üks vanim Eesti Vabariigis tegutsev kommertspank.

Ligi 30 aastat tegutses pank ärinime TALLINNA ÄRIPANGA AS all. 2018. aastal vastuvõetud strateegilise arengukava rakendamise osana muutis pank oma nime. Panga uus ärinimi on AS TBB pank.

TBB pangal on kaks kontorit (sealhulgas peakontor) Tallinnas ja lisaks üks kontor Narvas.

Pank on algusest saadik oma tegevuses keskendunud põhiliselt väiksetele ja keskmise suurusega ettevõtetele ning eraisikutele. Pank pakub kõiki põhilisi finants- ja pangandusteenuseid, kaasa arvatud tehingud väärismetallidega.

Alates 2002.a. TBB pank on täisliige Mastercard International organisatsioonis ning väljastab klientidele erinevaid tüüpe deebet- ja krediitkaarte.

Juulis 2019 sai AS TBB pank EBA CLEARINGU STEP2 SEPA Credit Transfer (SCT) maksete otseliikmeks. Otseliikmelisus võimaldab pangal teostada makseid ilma vahendajateta, mis tagab pangaklientidele võimaluse euromaksete kiireks saamiseks ja saatmiseks

Viimasel ajal on pank alustanud kombineeritud teenuste, sealhulgas komplekssete arvelduste ning toodete ja tarbekaupade vahetamise krediteerimist Eesti ettevõtete ja nende ELi välispartnerite vahel. Pank tegeleb ka põllumajandusettevõtete laenu- ja liisingtegevusega ning kompleksne finantseerimine äri-, tööstus- ja ehitusettevõtetele.

Panga klientidele pakutakse paigutada raha eri tüüpi tähtajalistesse hoiustesse nii eurodes kui ka välisvaluutas. Pank on kehtestanud teatud kliendirühmadele soodsad intressimäärad ja teenustasud. Personaalsed pangateenused pakuvad kliendile rohkem individuaalset lähenemist.