Pangagarantiid

Pangagarantii on panga kohustus maksta soodustatud isikule välja rahasumma käesolevas kohustuses sätestatud ulatuses ja tingimustel. Väljamakse aluseks on soodustatud isiku kirjalik avaldus panga nimele. Pangagarantii tagab garantiitaotleja esmase kohustuse lepingukohase täitmise soodustatud isiku ees, kusjuures kohustuseks võib olla, näiteks, lepingu tingimuste järgimine, maksekohustus jms.

Riigisisene garantii

Otstarvepanga kliendi kohustuste täitmise tagamine Eesti Vabariigis asuvate kolmandate isikute ees
Minimaalne summa50 EUR
Maksimaalne summavastavalt kliendi riskantsuse hinnangule
Minimaalne tähtaeg 30 päeva

 

Rahvusvaheline garantii

Otstarvepanga kliendi kohustuste täitmise tagamine väljaspool Eesti Vabariiki asuvate kolmandate isikute ees
Minimaalne summa4 000 EUR
Maksimaalne summavastavalt kliendi riskantsuse hinnangule
Minimaalne tähtaeg30 päeva

Maksegarantii keyboard_arrow_down

Pank tagab müüjale ostu-müügilepingukohase tasumise kauba eest ostja (garantiitaotleja) poolt. Sellist pangagarantii liiki rakendatakse nii ühekordsete tehingute, kui ka pikaajaliste (näiteks, kuuekuuliste) ostu-müügilepingute puhul. Garantiikohase väljamakse teostamise aluseks on müüja kirjalik avaldus, mis tõestaks lepingukohaste kohustuste täitmise müüja poolt ja vastava maksekohustuse mittetäitmise ostja poolt.

Maksegarantii alaliigiks on Tolliameti kasuks väljastatav tolligarantii, mis tagab tolli- ja käibemaksude õigeaegset tasumist.

Ettemaksugarantii keyboard_arrow_down

Käesolevaga tagab pank ostjale kauba eest tehtud ettemakse tagastamise juhul, kui müüja (garantiitaotleja) ei täida kasvõi üldse või kõike lepingulisi kauba tarnimise tingimusi. Ettemaksugarantii väljastatakse enne ettemakse sooritamist, kusjuures garantiileping jõustub alles peale väljamakse tasumist.

Täitmise garantii keyboard_arrow_down

Pank tagab kliendi (garantiitaotleja) lepingukohaste kohustuste täitmise, kusjuures kohustused võivad olla tingitud, näiteks, ehitus- või erastamislepingust. Garanteeritavaks summaks võib siis olla lepinguga kehtestatud leppetrahv või muu pangagarantiiga soodustatud isiku poolt nõutud rahasumma.

Pank pakub samas ka pakkumise garantiisid.

KontaktidKontaktandmed

Klienditugi

E-R 09.00-17.00

Tel.: +372 668 8066
E-mail:

Skype: +372 712 0503

*Väljaspool klienditoe tööaega saab pangakaardi kaotusest teada anda, helistades numbrile +372 668 8088

Tähelepanu! Meie kliendikontor aadressil Vana Viru 7, Tallinn, ajutiselt suletud klienditeeninduseks kuni 31.12.2020

 

Võta meiega ühendust

warning

Olete finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete AS TBB pank, AS TBB liising, AS TBB Invest ja Morgan Trade AS kodulehel. Enne lepingu sõlmimist palume tutvuda meie kodulehel avaldatud finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida pangatöötajaga, sealhulgas huvipakkuva krediiditoote kulukuse määra küsimustel.
Lehekülje teksti ja graafiliste materjalide kopeerimine ja kasutamine on lubatud ainult õiguste valdajate loal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Jätkates saidi lehekülgede avamist või valides nupu „OK”, te nõustute küpsiste kasutamisega. Loe veel