Inkasso

Inkasso on akreditiivi kõrval teine väliskaubandustehingutes levinud arveldusviis, kus pank vahendab kaubadokumentide üleandmist ja kauba eest tasumist. Inkassotehingus loovutab ostja pank kaubadokumendid ostjale inkasso tingimuste kohaselt kas makse, tähtajalise maksekohustuse või veksli aktsepteerimise vastu. Et kaubadokumendid on ostjale vajalikud kauba kättesaamiseks ja kasutamiseks ning müüja omakorda ei soovi neid ostjale enne üle anda, kui ostja on maksmisega nõustunud, võtab pank vahendajana endale kohustuse järgida täpselt müüja juhiseid selle kohta, kuidas ja millal dokumendid ostjale loovutada.

Inkassode käsitlemise reguleerimiseks ja ühtlustamiseks on Rahvusvaheline Kaubanduskoda (International Chamber of Commerce, lühend ICC) andnud välja „Inkassode üldreeglid”, koja väljaanne nr 522 („ICC Uniform Rules for Collections”, lühend URC 522).


TBB pank teostab tehinguid dokumentaalse eksport- (panga klient on kaupade müüja ehk Nõudja) ja importinkassodega (panga klient on kaupade ostja ehk Maksja).

Dokumentaalne Inkassonõue

KontaktidKontaktandmed

Klienditugi

E-R 09.00-17.00

Tel.: +372 668 8066
E-mail:

Skype: +372 712 0503

*Väljaspool klienditoe tööaega saab pangakaardi kaotusest teada anda, helistades numbrile +372 668 8088

Tähelepanu! Meie kliendikontor aadressil Vana Viru 7, Tallinn, ajutiselt suletud klienditeeninduseks kuni 31.12.2020

 

Võta meiega ühendust

warning

Olete finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete AS TBB pank, AS TBB liising, AS TBB Invest ja Morgan Trade AS kodulehel. Enne lepingu sõlmimist palume tutvuda meie kodulehel avaldatud finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida pangatöötajaga, sealhulgas huvipakkuva krediiditoote kulukuse määra küsimustel.
Lehekülje teksti ja graafiliste materjalide kopeerimine ja kasutamine on lubatud ainult õiguste valdajate loal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Jätkates saidi lehekülgede avamist või valides nupu „OK”, te nõustute küpsiste kasutamisega. Loe veel