Akreditiiv

Akreditiiv on Panga tagasivõtmatu kohustus maksta kauba müüjale välja akreditiivi summa, kui müüja on täitnud akreditiivis määratud tingimused ja esitanud panka tingimuste täitmist tõendavad, akreditiivis loetletud dokumendid. Akreditiivi unikaalsus seisneb selles, et kohustuse müüjale kauba eest tasuda ei võta endale mitte ostja, vaid neutraalne pool – Pank. Pankadele on seadusega pandud kohustus olla oma tegevuses läbipaistev ja mitte liiga palju riskida, mistõttu peetakse pankade krediidivõimet ja likviidsust teiste ettevõtete omast paremaks.

Akreditiivide käsitlemisel lähtub TBB pank Rahvusvahelise Kaubanduskoja poolt kinnitatud ja alates 1. juulist 2007.a. kehtivatest "Ühtsetest akreditiivieeskirjadest" (ingl.k. "Uniform Customs and Practice for Documentary Credits", UCP 600).

TBB pank teostab tehinguid eksport- (panga klient on kaupade müüja) ja importakreditiividega (panga klient on kaupade ostja)

Tagasivõtmatu akreditiivi avamistaotlus

Tagasivõtmatu akreditiivi muutmise taotlus

KontaktidKontaktandmed

Klienditugi

E-R 09.00-17.00

Tel.: +372 668 8066
E-mail:

Skype: +372 712 0503

*Väljaspool klienditoe tööaega saab pangakaardi kaotusest teada anda, helistades numbrile +372 668 8088

Tähelepanu! Meie kliendikontor aadressil Vana Viru 7, Tallinn, ajutiselt suletud klienditeeninduseks kuni 31.12.2020

 

Võta meiega ühendust

warning

Olete finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete AS TBB pank, AS TBB liising, AS TBB Invest ja Morgan Trade AS kodulehel. Enne lepingu sõlmimist palume tutvuda meie kodulehel avaldatud finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida pangatöötajaga, sealhulgas huvipakkuva krediiditoote kulukuse määra küsimustel.
Lehekülje teksti ja graafiliste materjalide kopeerimine ja kasutamine on lubatud ainult õiguste valdajate loal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Jätkates saidi lehekülgede avamist või valides nupu „OK”, te nõustute küpsiste kasutamisega. Loe veel