UudisedUudiste arhiiv2019TBB hakkab PSD2 nõuetega vastavusse viimiseks kasutama Tokenit ja Icefire’it

TBB hakkab PSD2 nõuetega vastavusse viimiseks kasutama Tokenit ja Icefire’it

25.06.2019

Strateegiline partnerlus võimaldab Eesti vanimal kommertspangal järgida ELi eeskirju ja kasutada avatud pangandust.

Käivitusvalmis avatud pangandusplatvormi pakkuja, Token.io, teatas täna, et TBB pank on valinud nende lahenduse, et saavutada PSD2 nõuetele vastavus koostöös tehnoloogiaettevõttega Icefire.

TBB pank on vanim Eestis tegutsev kommertspank. Icefire integreerib Tokeni PSD2TM lahenduse panga infrastruktuuri, et viia see vastavusse uue makseteenuste direktiiviga (PSD2) enne tähtaega 14. septembril.

See teade järgneb Tokeni hiljutistele partnerlussuhetele Tandem Banki, thinkmoney grupi ja Sberbank Sloveenia ja Horvaatiaga, mis kinnitavad Tokeni staatust Euroopas juhtiva avatatud pangandusplatvormi pakkujana.

TBB panga juhatuse esimees, Igor Novikov, kommenteeris: „Tokeni platvorm on kõige kiirem, turvalisem ja kulutõhusam viis RTS nõuete täitmiseks. Meie koostöö Tokeni ja Icefire’iga võimaldab meil kiiresti ja tõhusalt saavutada vastavus PSD2 nõuetega, et saaksime keskenduda oma äri- ja eraklientidele, sealhulgas hiljuti käivitatud teenustele, nagu komplekssed arveldused, impordi- ja ekspordikrediit ning kompleksne finantseerimine.“

Steve Kirsch, Tokeni asutaja ja tegevjuht ütles: „RTS nõuete täitmise lõpptähtaja lähenemise tõttu tuleb Euroopa pankadel kiiresti tegutseda. Meie käivitusvalmis avatud pangalahendus võimaldab Tallinna Äripangal järgida PSD2 nõudeid, ilma et oleks vaja kasutada ebatõhusaid lahendusi, näiteks nn screen scraping. See ongi Tokeni PSD2 eesmärk – anda pankadele võimalus kasutada avatud pangandust, muretsemata tehnilise integratsiooni või regulatiivse vastavuse üle.“

Aleksei Bljahhin, PSD2 ja avatud panganduse juhataja Icefire’is, lisas: „Et PSD2 avaldaks soovitud mõju Euroopa finantsteenuste sektorile, peavad kõik pangad ja kolmandate osapoolte teenusepakkujad (TPP) toetama samu rakendusliideseid (API). Töötades tihedalt Tokeniga TBB panga lahenduse rakendamisel alatest kontseptsioonietappidest, on meil võimalik tõhusalt integreerida SaaS lahendus ning me toetame Tokeni eesmärki olla avatud panganduse standard.“

Token pakub kõige lihtsamat ja turvalisemat tehingupõhist PSD2 rakendusliidest. Kuna see on pilvepõhine, annab see TBB pangale nii paindlikkuse kui ka mastaapsuse tehingute käivitamisel ja haldamisel. Nüüd on võimalik saada TBB pangale juurdepääs mistahes reguleeritud TPP-l Euroopas. Pank saab krüptopõhise turvalisuse ja programmeeritava raha tehnoloogia, koos edukaks toetamiseks vajaliku operatiivtoe, nõusoleku haldamise, jälgimise ja aruandlusega. Võrreldes alternatiivsete avatud panganduse lahendustega on Tokeni rakendamine keskmiselt 70% soodsam.

Lisainformatsiooni Token.io kohta ja kuidas selle avatud panganduse infrastruktuur pakub PSD2 vastavust ja uusi tuluallikaid pankadele saab aadressil: www.token.io.

Meediakontaktid

Beckie Richardson | beckie@iseepr.co.uk | +44 (0)113 350 1922


Token


Token on tehnoloogiaettevõte, mille peakontor asub San Franciscos ning kontorid on veel Londonis ja Berliinis. Tokeni avatud pangaplatvorm aitab pankadel kiiresti ja kulutõhusalt saavutada PSD2 nõuetele vastavus ning luua uusi tuluallikaid. Samuti võimaldab see pankadel ja teistel osapooltel, nagu kaupmehed ja maksete töötlejad, luua panga otsemaksevõimalusi ja pakkuda klientidele andmete koondamise lahendusi. Platvorm tõstab turvalisust ja vähendab pettusi ja vahendustegevust. Erinevalt ettevõttesisestest lahendustest kasutab Token sama rakendusliidest kõigis pankades.

Token.io Limited on Ühendkuningriikide FCA poolt autoriseeritud AISP ja PISP, millel on õigus avada filiaale veel 20 riigis.

Tokeni meeskonnal on kombineerituna aastatepikkune ülim edukus tehnoloogia-, pangandus ja julgeolekusektori innovatsioonil ja selle rakendamisel. Meeskond on pärit tippettevõtetest nagu Google, Apple, Microsoft, Barclays, ACI Worldwide, HSBC, Twitter ja Square. Tokeni tegevjuht ja asutaja Steve Kirsch on leiutanud mitmeid murrangulisi internetitehnoloogiaid ning on müünud mitmeid oma ettevõtteid miljardite dollarite väärtuses.

Token on valdkonna tunnustatud juhtiv ettevõte, mis võitis 2019. aasta Card and Payments Awardsil tiitli Best Payments Newcomer ja FStech Awardsil tiitli Fintech Start up of the Year ning 2018. aasta Londoni Panganduse- ja Rahandusinstituudi Financial Innovation Awardsil võitis Open Banking kategooria. Token nimetati ka üheks kümnest ettevõttest, keda jälgida 2017. aasta Financial Timesi nimekirjas Future of Fintech, ning toodi välja CB Insightsi 2017. aasta rahvusvahelises nimekirjas „The Fintech 250“. Lisainformatsiooni saamiseks minge aadressile www.token.io või järgige meid Twitteris (@token_io) ja LinkedInis.


Icefire

Icefire kavandab ja ehitab uuenduslikke tehnoloogiaid pankadele ja fintech ettevõtetele. Lihtsustame ja automatiseerime keerulisi protsesse, asendades tüütu töö inimestele sobiva sisuka tööga. Icefire’i pikaajaline kogemus finantssektori klientide jaoks tehnoloogiliste lahenduste kavandamisel ja ehitamisel on toonud endaga palju teadmisi, mis ulatuvad tehnoloogiast kaugemale. Oleme ümbritsetud finantsteenuste arenguga, samuti klientide ootuste ja käitumisega.

Aastate jooksul on Icefire lihtsustanud ja automatiseerinud keerulisi protsesse ettevõtetele nagu Luminor, OP Financial Services Group, Swedbank (Group, Finland, Baltics), Nordea, LHV, TBB, Bigbank, Arvato Financial Services, Skype, TeliaSonera, Eesti Maksu- ja Tolliamet ja paljud teised. 2018. aastal tegime oma oskustega Modularbanki. See on moodulipõhine integratsiooniplatvorm, mis sisaldab kõike, mida pank või krediidiasutus vajab igapäevasteks toiminguteks.

Icefire võitis 2018. aastal Banking Tech Awardsil auhinna Best of the Best in Corporate Banking, koostöö eest OP Banking Groupiga. 2017. aastal nimetati nende Bigbank Groupi jaoks loodud mikroteenustel põhinev pangandussüsteem parimaks panganduse uuendusprojektiks.

Lisainformatsiooni Icefire’i kohta saab aadressil www.icefire.ee. Lisainformatsiooni Modularbanki kohta saab aadressil https://www.modularbank.co/.

KontaktidKontaktandmed

Klienditugi

E-R 09.00-17.00

Tel.: +372 668 8066
E-mail:

Skype: +372 712 0503

*Väljaspool klienditoe tööaega saab pangakaardi kaotusest teada anda, helistades numbrile +372 668 8088

Tähelepanu! Meie kliendikontor aadressil Vana Viru 7, Tallinn, ajutiselt suletud klienditeeninduseks kuni 31.12.2020

 

Võta meiega ühendust

warning

Olete finantsteenuseid pakkuvate ettevõtete AS TBB pank, AS TBB liising, AS TBB Invest ja Morgan Trade AS kodulehel. Enne lepingu sõlmimist palume tutvuda meie kodulehel avaldatud finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida pangatöötajaga, sealhulgas huvipakkuva krediiditoote kulukuse määra küsimustel.
Lehekülje teksti ja graafiliste materjalide kopeerimine ja kasutamine on lubatud ainult õiguste valdajate loal.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Jätkates saidi lehekülgede avamist või valides nupu „OK”, te nõustute küpsiste kasutamisega. Loe veel