INTERNETIPANGA KAUDU MAKSETE KINNITAMISE JUHEND

Lugupeetud Internetipanga kasutaja!


Maksete turvalisuse mõttes ning mittesanktsioneeritud tegevuse ärahoidmiseks kõrvaliste isikute poolt Teie arvelduskontol, on Tallinna Äripank kasutusele võtnud maksete kinnitamise erinevaid süsteeme, mis toimivad Internetipanga kaudu.

Ühekordsed paroolid - One-Time Password

Klientide turvalisema internetipanga kasutuse eesmärgil on Eesti Pangaliit otsustanud kehtestada alates 18.mai 2009.a. päevalimiit

200 EUR korduvkasutusega paroolikaardiga tehtivatele maksetele. Antud muudatus ei eelda lisapiiranguid klientidele, kelle toimingute päevalimiit ei ületa 200 EUR. Antud piirang kehtib ainult nendele klientidele, kelle päevalimiit ületab 200 EUR. Tallinna Äripank väljastab sellistele klientidele lisa ühekordsete paroolide kaarte.

Ühekordsete paroolide kaart on tavaline plastmassist kaart. Kaardi tagapoolel on unikaalne kaardinumber ja 30 läbipaistmatu kihiga kaitstud parooli. Süsteemi antud kaardil olevat parooli puudutavale küsimusele vastamisel tuleb mingi kõva esemega puhastada süsteemi poolt valitud parool ja sisestada selle. Ühekordsete paroolide kasutamist kontrollib süsteem ise, vajaduse korral, kui kõik olemasoleva kaardi 30 parooli on juba kasutatud, valib süsteem järgmise ühekordsete paroolide kaardi. Valimine toimub ühekordsete paroolide kaartide kasvavate numbrite järgi.


1. Juhul, kui klient kasutab toimingute päevalimiiti kuni 200 EUR toimimisviis jääb endiseks.

Sisenemine internetipanka toimub tavalisel viisil.

Internetipanga süsteemi sisenemiseks kasutatakse/ sisestatakse:

· Kasutaja tunnus;

· Püsiparool;

· Korduvkasutusega paroolikaart (tavaline).

Maksete ettevalmistamine ja teostamine toimuvad tavalises korras.


2. 200 EUR ületava päevalimiidi kasutamisel Pank väljastab klientidele ühekordse kasutusega paroolikaarte.

Internetipanga süsteemi sisenemiseks kasutatakse:

- Kasutaja tunnus

- Püsiparool

- Paroolikaart / Korduvkasutusega paroolikaart (tavaline);

Maksete ettevalmistamine toimub tavalise korra järgi


Ettevalmistatud maksed allkirjastastatakse alljärgnevalt:

a. Juhul, kui päevamaksete summa ei ületa 200 EUR, maksete allkirjastamine toimub tavalise allkirjastamise korra järgi.

b. Juhul, kui päevamaksete summa ületab sätestatud õõpäeva piirangu summas 200 EUR, ettevalmistatud maksete allkirjastamisel on vajalik lisaks märkida veel üks parool, mis võetakse ühekordsete paroolide kaardilt.


Pank soovitab klientidele vaadata üle oma toimingute päevalimiidid, et need ei oleks põhjendamatult suured ja oleks vastavuses reaalsete vajadustega.