ID-kaartide sertifikaatide uuendamine

Riigi Infosüsteemi Amet palub uuendada kõikide alates 2014.aasta oktoobrist väljastatud ID-kaartide sertifikaate, sest kiibis on avastatud turvarisk. Enne 2014. aasta 16. oktoobrit väljastatud ID-kaartidel oli kasutusel teine kiip ning neid see risk ei mõjuta.


Sertifikaatide uuendamisega tuleb kindlasti kiirustada neil, kellel ei ole Mobiil-ID-d, ent kes kasutavad ID-kaarti regulaarselt e-teenustesse sisenemiseks. Nimelt on Riigi infosüsteemide ametil plaanis novembri alguses piirata uuendamata ID-kaartide kasutusvõimalusi, kaasa arvatud pankade e-kanalites.


ID-kaardi sertifikaate saab oma kodu- või tööarvuti kaudu uuendada kahe kuu jooksul alates novembrist kuni detsembri lõpuni. Uuendamiseks tuleb arvutisse laadida alla ID-kaardi tarkvara uus versioon ja järgida ekraanil olevaid juhiseid. Lisaks saab sertifikaate uuendada Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes. Jaanuarist kuni märtsi lõpuni saab sertifikaate uuendada vaid Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes. Alates aprillist tühistatakse kõik turvanõrkust omavate kaartide sertifikaadid, mis on jäänud selleks ajaks uuendamata.


Rohkem infot saate leida Riigi Infosüsteemi Ameti koduleheküljel  või siin ja siin.