DEEBETKAART

Deebetkaart on lihtsaim ja levinuim pangakaartide liik. Deebetkaardi kasutajal on ööpäevaringne juurdepääs oma pangakontol olevatele vahenditele.

 

Maestro/Cirrus deebetkaarti saate kasutada sularahata maksete sooritamiseks kaubandus ja teenindusettevõtetes ning võtta välja sularaha sularahaautomaatidest nii Eestis kui ka välismaal.

 

Teie käsutuses on üle 601 tuhande Maestro/Cirrus logoga varustatud sularahaautomaadi üle maailma ja olemasolev sularahaautomaatide võrk Eestis. Lisaks sellele on 42-s Euroopa ja 38-s teiste riikide kaubandus ja teenindusettevõtetes paigaldatud üle 5,2 miljoni makseterminali, mille abil saab tasuda kauba ja teenuste eest.


Maestro/Cirrus pangakaardi saamise ainsaks tingimuseks on pangakonto olemasolu Tallinna Äripangas. Samuti võite taotleda pangakaartide vormistamist kolmandatele isikutele, näiteks Teie sugulastele või firma töötajatele.

SULARAHA VÄLJAVÕTMINE SULARAHAAUTOMAADIST

Sularaha saamiseks sularahaautomaadist tuleb Teil jälgides ekraanile ilmuvaid juhiseid sisestada PIN kood, mis on Teie kaardi personaalne identifitseerimisnumber ja mille Pank väljastab Teile koos kaardiga. Sularahaautomaat võimaldab Teil saada konto väljavõtet pangakontol olevate vahendite kohta ning saada teavet varem broneeritud summade kohta.

SULARAHATA OPERATSIOONID

Kaubandus ja teenindusettevõtetes kaupade ja teenuste eest sularahata tasumisel broneerib pank Teie pangakontol tehingu summa ning peab selle tehingu sooritamise õigsuse kinnituse saamisel kinni.
Tehingu teostamisel tuleb Teil allkirjastada tšekk, kontrollides seal märgitud andmete õigsust. Teilt võidakse küsida ka isikuttõendavat dokumenti, vältimaks võimalikke pettusi ja võltsimisi, näiteks varastatud või kaotatud kaartidega.
Tasudes kaardiga välismaal, võib tulla ette vajadus sisestada PIN kood, mis on omamoodi täiendav kinnitus, et just Teie olete kaardi kasutaja.
 
Toodete ning tehingute ostude eest Internetis (e-commerce) võib maksta deebetkaartidega. Deebetkaartidega tehingute eest maksmine Internetis on lubatud ainult riikides mis on määratud Mastercard International’iga. Ostes Internetis, kaardi omaniku kinnitamiseks, peate Teie kasutama spetsiaalset 3-kohalist koodi – CVC2 (Card Validation Code 2), mis on võimaldatud Teil meie panga poolt. CVC2 kood antakse välja kätte saamisel kinnises ümbrikus koos PIN-koodiga. Selle koodi saate teada ainult Teie ja selle koodi kui ka PIN-koodi säilimuse Teie kindlustate ise.

TASU KAARDITEHINGUTE EEST

Sularahata tasumine deebetkaartide abil nii Eestis kui ka välismaal ei too endaga kaasa täiendavaid teenustasusid. Sularaha väljavõtt deebetkaardi abil on nii Eestis kui ka välismaal tasuline teenus. Antud teenuse tasu on toodud Tallinna Äripanga hinnakirjas.
Kaardi abil sooritatud tehingute arvestus esialgne broneerimine ja sellele järgnev vajaliku summa kinnipidamine teostatakse EUR-s. Välismaal sooritatud tehingute kogusumma arvestatakse ümber EUR vastavalt hetkekursile.

MIDA PEAKS MEELES PIDAMA?

  • Pidage oma PIN kood meeles ning hävitage ümbrik, kuhu PIN kood on trükitud.
  • Ärge mingil juhul märkige PIN koodi kaardile ning ärge hoidke PIN koodi koos kaardiga.
  • Teie olete ja peate jääma ainsaks isikuks, kes teab PIN koodi. Mingil juhul ärge usaldage koodi teistele.
  • Kui olete unustanud PIN koodi ning ei ole võimeline seda meelde tuletama, tuleb Teil pöörduda panga poole ja taotleda uue kaardi vormistamist koos uue PIN koodiga.

KAARDI HOIDMISE TINGIMUSED

  • Hoidke kaarti turvalises kohas, kuhu juurdepääs võõrastele isikutele on välistatud.
  • Vältige kaardi kokkupuutumist esemetega, mis genereerivad magnetvälja (teler, audiosüsteem jne), kuna see võib kahjustada kaardi magnetriba omadusi ning muuta kaardi kasutamiskõlbmatuks.

KAARDI KAOTUSE VÕI VARGUSE PUHUL

Kaardi kaotuse või varguse puhul peate sellest koheselt teatama lähimasse pangakontorisse või helistama ööpäevaringsele telefonile (0) 66 88 088. Teatama peate ka kaardi numbri ja/või isikuandmed, mille alusel Teie kaart blokeeritakse. Blokeeringu mahavõtmiseks peate isiklikult pöörduma panga poole.