DEBIT MASTERCARD PANGAKAART

Debit MasterCard pangakaart on kindel viis arvelduskontol olevate rahaliste vahendite juhtimiseks mistahes maailma punktist, kus aktsepteeritakse rahvusvahelise kaardiorganisatsiooni MasterCard International pangakaarte. Debit MasterCard pangakaart võimaldab maksta kaupade ja teenuste eest, teha tehinguid E-Commerce’s, võtta välja sularaha sularahaautomaadist.


Kaarte kasutatakse kogu maailma pangaautomaatides ja müügipunktides, mis on tähistatud MasterCard® logoga.


 

Kuidas Debit MasterCard pangakaarti taotleda?


Debit MasterCard pangakaart väljastatakse nii era- kui ka juriidilistele isikutele tähtajaga kaheks aastaks automaatse pikendamise õigusega. Kaardi saamiseks tuleb pöörduda pangakontorisse. Taotlemise eelduseks on arvelduskonto olemasolu Tallinna Äripangas. Samuti saab taotleda Teie arvelduskontoga seotud Debit MasterCard pangakaartide väljaandmist kolmandatele isikutele, näiteks Teie sugulastele, ja sõlmida pangakaardi kasutamise lepingu. Kaart väljastatakse koos PIN-koodiga.


 

Tehingute sooritamine E-Commerce keskkonnas


Debit MasterCard pangakaardiga saab teha sisseoste internetipoodides, rentida autot, osta lennupileteid, reserveerida hotellitube jne.

Pank pakub SecureCode teenust, kui internetiostude topeltkaitset. Debit MasterCard pangakaardi valdaja saab liituda SecureCode teenusega, eelnevalt registreerides kaardi internetipanga kaudu.


 

Sularahata kaarditehingud

 

Kaupade ja teenuste eest deebetkaardiga sularahata tasumine nii Eestis kui välismaal ei too endaga kaasa täiendavaid kulusid. Kaarditehingute arvestus – kaarditehingu summa esialgne broneerimine ja sellele järgnev kinnipidamine konto omaniku arvelduskontolt teostatakse eurodes. Välismaal välisvaluutas tehtud tehingute summa arvestatakse ümber eurodesse vastavalt hetkekursile.


Kaardiga tasumisel tuleb sisestada PIN-kood kinnitamiseks, et Teie olete seaduslik kaardi kasutaja.


 

Sularaha väljavõtmine sularahaautomaadist


Sularaha saamiseks sularahaautomaadist tuleb Teil jälgides pangaautomaadi ekraanile ilmuvaid juhiseid, sisestada PIN-kood – Teie kaardi personaalne identifitseerimisnumber, mis on väljastatud panga poolt kaardi saamisel. Sularahaautomaat võimaldab saada kontojäägi väljavõtet ja teada saada varem broneeritud vahendite summa.


Teenustasu sularaha väljavõtmise eest peetakse kinni arvelduskontolt sularaha väljavõtmise tehinguga samaaegselt. Soodustusi omavatele kaartide kasutajatele tagastatakse teenustasu arvelduskontole kalendrikuu viimasel päeval.


 

Kuidas muuta kaardi limiite ja piiranguid


Deebetkaardi limiitide muutmiseks tuleb pöörduda pangakontorisse või võtta meiega ühendust e-posti teel:

Limiidid muudetakse ühe tööpäeva jooksul konto omaniku allkirjastatud avalduse laekumisest arvates.


 

Info saamine konto seisu kohta ja SMS-teavitamine


Debit MasterCard pangakaartide valdajatel on võimalik saada infot oma konto seisu kohta MasterCard® logoga tähistatud pangaautomaatidest Eesti piirkonnal, ja oktoobrist 2015 ka välismaal.

Sõlmides SMS teavitamise lepingu pangakontoris või internetipanga kaudu, saab kaardi valdaja oma mobiiltelefonile sõnumi kaarditehingute kohta: sularaha väljavõtt, E-Commerce’s tehtud tehingud.


 

KAARDI KAOTUSE VÕI VARGUSE PUHUL


Kaardi kaotuse või varguse puhul peate sellest koheselt teatama lähimasse pangakontorisse või helistama ööpäevaringsele telefonile (0) 66 88 088.

Teil tuleb teatada panga arvelduskontonumbrit või kaardinumbrit, teie kontaktandmed või ainult Teile ja panga töötajatele teadaolevad andmed. Peale Teie identifitseerimist kaardi valdajana, blokeeritakse kaart Teie korraldusel. Blokeeringu tühistamiseks peate panka isiklikult pöörduma.


 

MIDA PEAKS MEELES PIDAMA?

  • pidage oma PIN kood meeles ning hävitage ümbrik, kuhu PIN kood on trükitud;
  • ärge mingil juhul märkige PIN koodi kaardile ning ärge hoidke PIN koodi koos kaardiga.
  • kui olete unustanud PIN koodi ning ei ole võimeline seda meelde tuletama, tuleb Teil pöörduda panga poole ja taotleda uue kaardi vormistamist koos uue PIN koodiga.

KAARDI HOIDMISE TINGIMUSED

  • hoidke kaarti turvalises kohas, kuhu juurdepääs võõrastele isikutele on välistatud;
  • vältige kaardi kokkupuutumist esemetega, mis genereerivad magnetvälja (teler, audiosüsteem jne), kuna see võib kahjustada kaardi magnetriba omadusi ning muuta kaardi kasutamiskõlbmatuks.